Objednávky na jakákoliv vyšetření směrujte na tel.: 568808154 nebo 608 907 611

Osteodenzitometrie

Nepodceňujte prevenci a objednejte se k nám na osteodenzitometrii, neboli měření hustoty kostí, které provádíme na poliklinice v Třebíči. Díky tomuto vyšetření dokážeme přesně určit, jaký je úbytek minerálů v kostech a tím i vaše náchylnost ke zlomeninám.

Na přístroji US firmy Hologic QDR Horizon Wi provádíme celotělové vyšetření s okamžitým vygenerováním výsledku a grafu.

  • Objednáme vás: na prevenci za 2 až 3 týdny. Pokud to naše kapacita dovolí, lze provést vyšetření ve stejný den jako mamograf, ale je nutné se objednat.
  • Kontakty pro objednání: 568 808 154, pokud bude tato linka nedostupná, volejte 608 907 611.
  • Délka vyšetření: asi 20 minut.
  • Pro koho: pro všechny základní vyšetření preventivně, pro ženy, ale i muže s rizikovými faktory, kterými jsou nádorové onemocnění, léčba kortikoidy, u žen předčasná menopauza a osteoporóza v rodině. Prevenci doporučujeme 1x za dva roky, při pozitivních výsledcích 1x ročně.
  • Měření denzitometrem hradí  pojišťovny 111, 201, 205 a 211 (při předložení žádanky od  lékaře). V ostatních případech zaplatíte 600 Kč. Ženy, které zároveň absolvují preventivní mamografii, získají na vyšetření hustoty kostí 100 Kč slevu.
  • NOVĚ PROVÁDÍME:  V rámci celostátního populačního programu časného záchytu osteoporózy, do kterého jsme byli zařazeni provádíme osteodenzitometrická vyšetření, která v současné době hradí Všeobecná zdravotní pojišťovna a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Na toto vyšetření je nutná žádanka od gynekologa nebo od praktického lékaře. Tento program je určen pro ženy i muže odpovídajícího věku. Příslušné podmínky vám zodpoví váš praktický lékař či gynekolog. Metodika výše uvedeného programu je dostupná na stránkách VZP ČR.
  • Pokud nesplňujete podmínky tohoto programu (věk, pojšťovna), můžete i nadále podstupovat vyšetření se samoplatbou (viz. výše).